Риба з людськими зубами міф чи реальність?

Риба паку, або риба - каторжник -вид прісноводних лучеперих риб з підродини піраньєвих (Serrasalminae) сімейства харацінових (Characidae) або (за іншою класифікацією) сімейства піраньєвих (Serrasalmidae), єдиний вид в роді Colossoma.

Паку є найбільшим представником харацінових в Південній Америці, зустрічається в басейні річок Амазонка і Оріноко. У довжину досягає 108 см, але зазвичай близько 70 см, маса до 40 кг. Зовнішній вигляд риб цього виду нагадує піраній, тіло високе, стисле з боків, очі великі. Колір - від чорного до сірого, з варіаціями. Близько 10% маси тіла становить жир. Риба має квадратні зуби, що робить їх неймовірно схожими на зуби людини. Риба своїми щелепами може легко розколювати горіхи.

Паку тримаються, як правило, поодинці, молодь споживає зоопланктон, комах, равликів, дорослі риби - в основному рослиноїдних, харчуються фруктами та іншим кормом рослинного походження. Молоді особини тримаються в чорних водах річки до статевого дозрівання.  Паку поширений в аквакультурі, має хороший імунітет і переносить низьку мінералізацію води.