Головна » Статті » Цікаві факти

Знайдено невідому науці тварину розміром з літак

70 мільйонів років тому рептилія, подібна драконові, контролювала небо над Монголією. Цей птерозавр мав розмахом крила невеликого літака, міг злітати в небо за лічені секунди і, ймовірно, полював на дитинчат динозаврів.

Нового птерозавра-гіганта реконструювали палеонтологи з університету Бірмінгема на підставі п'яти шийних хребців, виявлених в пустелі Гобі.

І хоча робити висновки, грунтуючись тільки на розмірі шийних хребців, складне завдання, ясно, що знайдені останки подібних скелетів інших птерозаврів. Літаюча рептилія, безсумнівно, належала до загону ахдарзідів, розмах крила яких досягав 10-12 м. Новий птерозавр по довжині і масивності шиї подібний кецалькоатлю. Однак в реальності він міг бути трохи більшим або меншим даного птерозавра. Можливо, він мав занадто важку і непропорційну шию. Або не міг літати, якщо був занадто важким.

У нового викопного поки немає імені. Це відкриття унікально, оскільки раніше в Азії останків птерозаврів не виявляється. Знахідка означає, що ареал проживання крилатих рептилій охоплював не тільки Північну Америку, але також Європу і Азію.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що цунамі принесло в США сотні нових видів тварин. Крім цього, дослідники з'ясували, що життя на Землі існувало ще чотири мільярди років тому. У той час наша планета була дуже ворожим місцем і малопридатним для проживання. Однак про те, що навіть в таких важких умовах існувало життя, кажуть нові дослідження скам'янілостей.

Категорія: Цікаві факти | Додав: lora (04.10.2017)
Переглядів: 48 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar