Головна » Статті » Цікаві факти

У Мексиці народилося унікальна дитина

У квітні нинішнього року в Мексиці на світ з'явилася дитина, зачаття якої відбувалося з використанням мітохондріальної ДНК третьої людини.

Суть методики «трьох батьків» полягає в пересадці ДНК мітохондрій від жінки-донора в яйцеклітину матері. В результаті таких маніпуляцій у дитини буде мітохондріальна ДНК третьої сторони. На думку вчених, методика дає можливість уникнути впливу мутацій з боку матері. Цілком ймовірно, що останні можуть стати причиною таких патологій, як синдром діабету і глухоти.

Мексика була обрана в зв'язку з тим, що законодавство США не дозволяє застосовувати вищезгадану методику досліджень. Що ж стосується самого експерименту, то його керівником став доктор Джон Чан, американський фахівець, який і провів операцію.

До лікаря звернулася пара з Йорданії, чиї дві дитини померли від синдрому Лея. Синдром Лея - спадкове захворювання, яке супроводжується нейрометаболічеським синдромом. Після проведення повного обстеження генетичного матеріалу обох батьків, фахівці прийшли до висновку, що причиною розвитку патології є материнська ДНК. Саме тому, було прийнято рішення взяти матеріал від іншої людини.

В процесі операції доктор Чан зміг успішно перенести мітохондріальну ДНК жінки-донора в яйцеклітину матері, завдяки чому вдалося убезпечити її від синдрому Лея. В даний час дитині вже майже півроку і будь-яких відхилень у розвитку або в фізіологічному стані не було зафіксовано.

Категорія: Цікаві факти | Додав: lora (17.10.2016)
Переглядів: 76 | Рейтинг: 5.0/6
Всього коментарів: 0
avatar