Головна » Статті » Цікаві факти

Риба з людськими зубами. Міф чи реальність

Паку  (лат. Colossoma macropomum) - вид прісноводних лучеперих риб з підродини піраньєвих (Serrasalminae) сімейства харацінових (Characidae) або (за іншою класифікацією) сімейства піраньєвих (Serrasalmidae), єдиний вид в роді Colossoma.

Паку є найбільшим представником харацінових в Південній Америці, зустрічається в басейні річок Амазонка і Оріноко. У довжину досягає 108 см, але зазвичай близько 70 см, маса до 40 кг. Зовнішній вигляд риб цього виду нагадує піраній, тіло високе, стисле з боків, очі великі. Колір - від чорного до сірого, з варіаціями. Близько 10% маси тіла становить жир.

Риба має квадратні зуби, що робить їх неймовірно схожими на зуби людини.  Паку використовує його зуби, головним чином, щоб подрібнити горіхи і фрукти, але іноді вони також їдять іншу рибу і безхребетних. Вони зазвичай їдять плаваючі фрукти і горіхи, які падають з дерев в Амазонку. Вони заробили небезпечну репутацію після того, як кастрували кілька місцевих рибалок в Папуа-Новій Гвінеї.

Риба паку тримаються, як правило, поодинці, молодь споживає зоопланктон, комах, равликів, дорослі риби - в основному рослиноїдних, харчуються фруктами та іншим кормом рослинного походження.

Категорія: Цікаві факти | Додав: lora (26.09.2016)
Переглядів: 62 | Рейтинг: 5.0/6
Всього коментарів: 0
avatar