Головна » Статті » Цікаві факти

Картування людського генома

Щільно співпрацюючи, вчені світу витратили 10 років на розшифровку всього людського геному.У 2003 році вчені остаточно розкрили подробиці будови людини на молекулярному рівні. Усередині кожної клітини людини знаходиться 23 хромосоми. Якщо їх розкласти в один ряд, їх довжина складе 91 см. 

Картування – це складання карт хромосом. Докладні карти хромосом складено для дрозофіли, лабораторних мишей, деяких вірусів та бактерій, тобто для найбільш популярних об’єктів генетичних досліджень.

Хромосомною, або генетичною, картою називають схему відносного розташування генів у певній хромосомі. Хромосомні карти почали складати задовго де того, як цитологи навчилсь ідентифікувати хромосоми. Основним інструментом цих робіт був генетичний аналіз (схрещування різних організмів та вивчення одержаного потомства.

Генні карти складають для всіх пар гомологічних хромосом. Кожну групу зчеплення нумерують. Місце розташування гена в хромосомі встановлюють на підставі результатів перехресту.

Генні карти людини складати досить складно – неможливе потомство за складеними схемами схрещування. Тож для картування генів у людини використовують метод гібридизації соматичних клітин в їх культурах.

Картування геному людини має важливе значення для криміналістики, діагностики, лікування та прогнозування спадкових захворювань. Завдяки картуванню геному людини вдалося діагностувати до 60% спадкових захворювань.

Категорія: Цікаві факти | Додав: lora (03.10.2016)
Переглядів: 235 | Рейтинг: 5.0/5
Всього коментарів: 0
avatar