Головна » Статті » Цікаві факти

Генетики відкрили 74 ділянки ДНК, пов'язаних з відмінним навчанням

Масштабне вивчення дрібних мутацій в геномах понад 300 тисяч осіб допомогло генетикам виділити 74 області в нашій ДНК, які тим чи іншим чином впливають на успішність людини при навчанні в школі і в університеті.
«
На успіхи в навчанні впливають в рівній мірі і гени, і навколишнє середовище. Ті варіації в генах, які ми знайшли, відповідають лише за невеликі відмінності в успішності серед учасників цих досліджень - в середньому, за приблизно 0,43-1% від загального рівня відмінностей. Вкрай неправильно буде називати їх «генами освіти» - в нашій ДНК містяться сотні тисяч, якщо не мільйони таких ділянок », - заявив Деніел Бенджамін (Daniel Benjamin) з університету південної Каліфорнії в Лос-Анджелесі (США).
Бенджамін і дві сотні інших провідних генетиків світу з усіх континентів Землі вже кілька років аналізують дані, зібрані проектом Biobank при дослідженні геномів жителів Великобританії, а також проектом «1000 геномів» та низкою інших масштабних досліджень, спрямованих на вивчення варіацій в структурі генів серед всього населення планети.

В цілому вчені проаналізували понад 300 тисяч індивідуальних геномів, що належали жителям 15 різних країн Європи, Азії, Америки та Африки. Порівнюючи і зіставляючи приблизно 9 мільйонів дрібних мутацій в їх ДНК, вчені намагалися знайти ті зміни в структурі генів і не кодують ділянок геному, які були б пов'язані з схильністю до навчання і науці.

Завдяки великій вибірці Бенджаміну і його колегам вдалося знайти відразу 74 ділянки ДНК, різні версії яких могли позитивно або негативно впливати на вміння людини вчитися і займатися наукою. Всі вони надавали вкрай малий вплив на схильність до навчання.
Ці "не-гени освіти», як висловлюється Бенджамін, беруть не якістю, а кількістю - за розрахунками генетиків, число таких сегментів геному перевищує мільйон. Їх подальший пошук і вивчення, на думку генетика, має допомогти нам зрозуміти, наскільки успіхи людини в освіті обумовлені генами, і наскільки - його власним завзятістю, соціальним середовищем і турботою батьків.

 

Категорія: Цікаві факти | Додав: lora (03.10.2016)
Переглядів: 82 | Рейтинг: 4.9/7
Всього коментарів: 0
avatar