Головна » Статті » Цікаві факти

Генетики розділили жирафів на чотири види

Дослідження мітохондріальної та ядерної ДНК, виділених з фрагментів шкіри 190 жирафів, показало, що ці тварини належать не до одного виду, а до чотирьох різних.

Досить довго біологи вважали жирафів єдиними видом (Giraffa camelopardalis) з декількома підвидами, які відрізняються деталями зовнішності і географічним поширенням. Після розвитку методу аналізу ДНК за справу взялися генетики, і вчених тут же очікував сюрприз. У 2007 році в журналі BMC Biology була опублікована стаття, де вчені доводили про існування шести різних видів жирафів. Дивним було в першу чергу те, що, незважаючи на відсутність географічних перешкод до взаємного спарювання і велику мобільність жирафів, виявилося, що різні види жирафів протягом тривалого часу були репродуктивно ізольовані. Вчені пояснили це можливими відмінностями в термінах шлюбного сезону і орієнтацією жирафа на специфічний візерунок на шкірі свого виду при виборі партнера.

Нове дослідження було проведено з ініціативи Фонду збереження жирафа (Giraffe Conservation Foundation) в Намібії. Працівники фонду зібрали генетичний матеріал в різних регіонах Африки і передали його для аналізу в Німеччину. Існування незалежних видів знову підтвердилося, причому генетичні відмінності між деякими парами виявилися більшими, ніж між бурим і білим ведмедями. Але замість шести видів, виділених у 2007 році, на цей раз говорять всього про чотири.

За даними авторів, існують південний жираф (G. giraffa), з двома підвидами ангольським (G. g. Angolensis) і південноафриканським (G. g. Giraffa); масайський жираф (G. tippelskirchi), з яким об'єднаний раніше вважався окремим видом жираф торнікрофта (G. thornicrofti); сітчастий жираф (G. reticulata) і північний жираф (G. camelopardalis), в останній вид включений, що раніше визнавався самостійним жирафом ротшильда (G. rothschildi). Розійшлися ці види між 1,25 млн. і 2 млн. років тому.

Поділ жирафів викликав тривогу у фахівців з охорони тварин. Раніше, хоч чисельність жирафів і скорочувалася, існування виду не викликало сильних побоювань, адже загальне поголів'я жирафів в Африці налічує понад 90 тисяч особин. Тепер же деякі з нових видів виявилися нечисленними. Найбільші побоювання викликає північний жираф, адже його представників залишилося менше п'яти тисяч.

Категорія: Цікаві факти | Додав: lora (03.10.2016)
Переглядів: 70 | Рейтинг: 4.8/6
Всього коментарів: 0
avatar