Головна » Статті » Цікаві факти

До чого дійшла наука – створили людський сир

Сьогодні відомо багато сортів сиру, це і Моцарелла, і Фета, і Брі, але про людський сир, до теперішнього моменту ще ніхто і ніколи не чув. І дійсно, як же можна створити сир з людського матеріалу ? І який матеріал необхідний для цього?

На виставці, присвяченій синтетичній біології, яка відбулася в Дубліні, був представлений проект під назвою «Selfmade», що представляє одинадцять сортів сиру.

Проект не міг не зацікавити провідних біологів світу. Вся справа в тому, що для виробництва всіх одинадцяти сортів сирної продукції, були використані не зовсім звичайні бактеріальні культури. Але і це ще не все, весь матеріал був зібраний з шкіри сироварів, антропологів, художників і представників різних областей науки.

Якщо бути точнішим, то проект представлений у вигляді серії мікробних ескізів, виконаних у вигляді сирів. Вже давно відомо, що кожна людина відрізняється своїм унікальним бактеріальним набором. Зокрема йдеться про мікроорганізми, що живуть на верхніх шарах шкіри.

Враховуючи цей факт, автори експерименту вирішили перевірити, чи можливо в процесі приготування сиру використовувати вищезгадані бактерії, замінивши ними звичайні молочнокислі. Провівши деякі дослідження, вчені зрозуміли, що провести подібну заміну – можна. Більше того, при цьому можна отримати сир з унікальним запахом і смаком.

Добровольці, надали біологам свій бактеріологічний матеріал, який вони самі і зібрали. Цікаво, що дослідні зразки збиралися з різних частин тіла, а саме з : пахв, носа, підошви ніг, шкіри пупка, слизової рота.

Результат такого сироваріння вийшов трохи неочікуваним. Отриманий харчовий продукт мав особливий аромат, який нагадував запахи тіл добровольців, які надали свій матеріал.

Один з авторів експерименту стверджує, що в подібному результаті немає нічого дивного. Експериментально підтверджено, що харчовий продукт і неприємно пахнучі частини людського тіла мають багато спільного. І в даному випадку мова йде не тільки про запах, а й про схожі мікробні популяції.

Природно, що під час представлення цього унікального продукту, його творці звернулися до відвідувачів виставки, нагадавши їм, що сир був створений виключно для проекту «Selfmade».

Категорія: Цікаві факти | Додав: lora (03.10.2016)
Переглядів: 48 | Рейтинг: 5.0/7
Всього коментарів: 0
avatar