Головна » Статті » Цікаві факти

Чи міг фотосинтез зародиться до появи вільного кисню

Після детального дослідження синтезу метану археїв, стало відомо, що один з ключових механізмів процесу фотосинтезу існував ще 2,5 млрд. Років тому, в той час, коли в атмосфері нашої планети вільного кисню не було. Зокрема мова йдеться про регулятивний процес, який запускає фотосинтез у рослин на світанку.

Як відомо, археї - це найпростіші одноклітинні організми. Особливістю цих організмів є їх здатність жити практично в будь-яких умовах. Природньо, що вони дуже сильно відрізняються як від бактерій, так і від багатоклітинних.

Варто зазначити, що існує кілька типів архей. Учені займалися вивченням тих, які здатні синтезувати метан. Ці археї називаються метаногенами. Їх місцем існування є території, які характеризуються бідним вмістом кисню. Немає сумніву в тому, що ці організми відіграють велику роль в процесі забезпечення вуглецевого циклу. Після смерті тварини або рослини, через деякий час, їх залишки потраплять туди, де дуже мало кисню і саме метаногени переробляють всю цю біомасу в метан. Останні, потім використовують інші організми.

В процесі нового дослідження, в якості піддослідного об'єкта, вчені вибрали Methanocaldococcus jannaschii. Цей вид живе в умовах, які досить близькі до умов, що існували на ранніх етапах розвитку Землі. Зокрема мова йде про гідротермальні джерела і вулкани.

Після хімічного аналізу архей, стало відомо, що в їх організмі міститься білок тіоредоксін. Саме цей білок дає можливість метаногенам відновлюватися після негативного впливу кисню. Крім того, вищезгаданий білок необхідний для забезпечення нормального перебігу процесу фотосинтезу.

На думку авторів експерименту, тіоредоксін грає дуже важливу роль в ході управління обміном речовин, що в свою чергу допомогло анаеробам вижити за довго до появи кисню.

Категорія: Цікаві факти | Додав: lora (03.10.2016)
Переглядів: 64 | Рейтинг: 5.0/6
Всього коментарів: 0
avatar